Jaką kołdrę dla niemowlaka wybrać?

pościel z misiemPościel niemowlęca do łóżeczka jest trudnym zakupem (jak każdy, który dotyczy dzieci, a niemowląt w szczególności). Niemowlęca pościel do łóżeczka składa się z:

-kołderki,

-poduszki,

-poszew,

-materacyka,

-prześcieradła,

Wybór kołderki jest według wielu osób najważniejszy, gdyż to ona przede wszystkim, spełnia rolę termoregulacyjna, a co za tym idzie sprawia, że nasze dziecko czuje się pod nią komfortowo.

Aby dobrze wybrać kołderkę powinniśmy zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

1) Wypełnienie: wypełnienie ma największy wpływ na termoregulacyjne właściwości kołderki. Najbardziej popularne materiały obecnie to: wełna (najlepsza z merynosów), puch, pióra, materiały antyalergiczne. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Na przykład wełna z merynosów zapewnia doskonałą termoregulację, ale jest droga. Puch z kolei jest tańszy, również ciepły, ale są problemy z praniem i może uczulać.

2) Pokrycie: pokrycie ma głównie wpływ na wytrzymałość kołderki. Fizelina dla przykładu jest najtańsza, ale kołdra nią pokryta za wiele nie wytrzyma. Najbardziej polecane są pokrycia bawełniane, chociaż zdarzają się i takie materiały jak teflon.

3) Pikowanie: wybór jest raczej prosty. Pikowane kołderki zapobiegają przemieszczaniu się wypełnienia, zapewniają zatem podobne właściwości na całej powierzchni.

Zapisz

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Jaką kołdrę dla niemowlaka wybrać?

  1. Matylda komentarz:

    Ciepła i miękka kołderka to jednak podstawa. Dziecko śpi wtedy dłużej i spokojniej. Sprawdza się to nie tylko przy niemowlakach ale tez przy kilkulatkach. Poza tym polska bawełna bardzo rzadko powoduje alergie.