Zeszyty do szkoły – niezbędne wyposażenie pierwszoklasisty

pexels-photo-largeWielu rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego udaje się do najbliższego sklepu z artykułami papierniczymi lub marketu i kupuje losowo kilkanaście zeszytów. Warto mieć jednak na względzie, że w ten sposób co prawda zapewnimy naszemu dziecku miejsce do zapisywania przebiegu wszystkich lekcji, to jednak nasze dziecko może mieć przez wiele tygodni problemy z zabieraniem odpowiednich zeszytów do szkoły.

Zeszyty dla każdego!
Zeszyty szkolne dostępne są obecnie w niemal wszystkich wzorach, kolorach i kształtach. Decydując się na zakup zeszytów dla dziecka warto nie tylko zabrać dziecko i dać mu możliwość samodzielnego wyboru zeszytów w sklepie, ale również sugerować mu zeszyty o mniejszej objętości.

Waga zeszytów, a kręgosłup
Warto mieć na uwadze, że im zeszyt posiada więcej kartek, tym będzie on cięższy. Jeżeli codziennie dziecko musi nosić 5-10 zeszytów do szkoły, to różnica może być kolosalna – dziecko nie powinno nosić na plecach więcej niż 15% własnej wagi, gdyż w innym przypadku wpływa to na jego prawidłową postawę i kształtowanie negatywnych nawyków.

Podsumowując, zeszyty nie są jedynie dodatkiem do toku nauki, a mogą wpływać na prawidłowe nawyki naszego dziecka już od samego początku.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.