Pamiątka chrztu świętego dla dziecka w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to obecnie największe skupisko Polonii na świecie. To na Wyspy wyjeżdżaliśmy całymi rodzinami po 2000 roku. Polacy dobrze zadomowili się w nowym miejscu zamieszkania, doskonale integrując się ze społeczeństwem, robiąc kariery, kształcąc się – nie oznacza to jednak, że porzucili polską kulturę i język. Większość z nas kultywuje wyniesione z domu tradycje, takie jak uroczysty chrzest święty, na który zapraszana jest cała rodzina. Wybierając się na tę uroczystość, zadbajmy o przygotowanie pamiątki dla dziecka i rodziców. Gdzie kupić pamiątkową książeczkę?

Gdzie w Wielkiej Brytanii kupić pamiątkę chrztu świętego dla dziecka?

Jeśli chcemy podarować maluszkowi i jego rodzicom pamiątkową książeczkę z okazji chrztu, nie musimy wybierać się po nią do Polski. Również w Wielkiej Brytanii możemy ją bez problemu zamówić. Najwygodniej będzie nam to zrobić, korzystając z usług internetowej księgarni. Ta posiada na pewno różne wzory, motywy i wielkości kartek i pamiątek chrztu świętego. Wystarczy, że wybierzemy tę, która najbardziej nam się podoba, a kilka dni później znajdziemy ją dostarczoną do skrzynki pocztowej.

Dlaczego pamiątka chrztu świętego po polsku?

Choć w Wielkiej Brytanii moglibyśmy znaleźć inne prezenty z okazji chrztu, to większości Polaków zależy na tym, by kultywować tradycję i nowemu członkowi rodziny podarować książeczkę w języku polskim. Taka kartka to tradycyjna pamiątka chrztu świętego – nie chcemy, żeby maluszek był jej pozbawiony tylko dlatego, że urodził się zagranicą.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.