Jak zadbać o wygodę dziecka i rodzica?

Ażeby spacer z dzieckiem był zawsze przyjemnością dla malucha, jak i dla rodzica, trzeba go dobrze zaplanować. Kwestią absolutnie najważniejszą jest obmyślenie tego, w czym niemowlę powinno się znajdować. Chodzi o to, czy ma to być wózek, czy może lepiej pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Najwygodniejsze rozwiązanie dla dziecka

Bez dwóch zdań, zawsze powinno się kierować przede wszystkim maksymalną wygodą malucha. Niektóre dzieci najbardziej lubią spacery w wózkach, inne natomiast wolą na przykład być noszone w nosidełkach. Z drugiej strony, warto również pomyśleć o sobie i o swojej wygodzie. Niewątpliwie jednak, wygoda dziecka może być połączona z wygodą rodzica.

Dziecko przywiązane do matki

dziecko zawiązane w chuście elastycznej

dziecko z matką w chuście elastycznej

Coraz popularniejsza staje się ostatnio tak zwana chusta elastyczna – https://lilitup.pl/chusty-do-noszenia-dzieci-lennylamb/elastyczne/. Pozwala ona na nieco mniej standardowe noszenie ze sobą dziecka. Dzięki chuście elastycznej maluch jest cały czas bardzo blisko matki. Ma to dla niego wiele korzyści.

Warto zauważyć, że wiele dzieci niezwykle lubi noszenie w chustach. Jest im w nich wygodnie, ciepło i przyjemnie z racji bliskości matki. Ponadto, regularny, bardzo bliski kontakt z rodzicem jest ważny dla rozwoju emocjonalnego każdego malucha. Dlatego też, im częściej nosi się dziecko w chuście tym mniejsze prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie ono cierpiało z powodu jakiś lęków i zaburzeń emocjonalnych.

Chusta daje też bez dwóch zdań pewne korzyści rodzicom. Matka, która ją wykorzystuje podczas spaceru z dzieckiem może zrobić wiele pożytecznych rzeczy dzięki temu, że ma obie ręce wolne. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy musi pchać przed sobą wózek lub nieść nosidełko.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.