Dziecko dwujęzyczne – fenomen czy norma XXI wieku ?

nauka angielskiego

Dwujęzyczność u dzieci

Kilkadziesiąt lat temu dwujęzyczność u dzieci stanowiła ewenement. Przy aktualnej sytuacji geopolitycznej nikogo nie dziwi już kilkuletnie dziecko posługujące się dwoma lub trzema językami.
Mózg największą plastyczność posiada w pierwszych latach życia, dlatego warto już wtedy zainwestować w rozwój dziecka. Powszechnie uważa się, że dwujęzyczne mogą być jedynie dzieci par mieszanych pod względem pochodzenia. Popełniany jest tutaj błąd. Dwujęzyczność możliwa jest również u dzieci pochodzących w pełni z polskich rodzin. Wystarczy najmniejszy kontakt z obcym językiem, by dziecko miało szansę się go nauczyć. Kilka godzin nauki w tygodniu sprawi, że młody organizm zaadoptuje język jak swój.

Nauka angielskiego w pierwszych latach życia

Nauka angielskiego dla dzieci w pierwszych latach życia ma sens. Dla dziecka nauka angielskie w tym okresie stanowi zabawę. Nie jest ona odczuwana jako obowiązek lub przymus. Powstające, a także istniejące szkoły języków obcych dla najmłodszych starają się stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, by nauka była przyjemnością. Angielski dla dzieci polskich jako język równorzędny z językiem ojczystym staje się więc bardzo możliwy. Dla dzieci nauka angielskiego jest obowiązkowa dopiero od pierwszej klasy szkoły podstawowej, dlatego warto zastanowić się nad dodatkowymi lekcjami już wcześniej.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.