Nauka przez zabawę, czyli moje pierwsze puzzle

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez zabawę. Prawidłowy rozwój małego dziecka zależy od wielu różnych czynników, ale jeśli zawczasu zadba się o dostarczanie dziecku bodźców ułatwiających mu poznanie świata, tym lepiej będzie się ono rozwijało, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Bardzo dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu z pociechą, przy okazji bawiąc się i ucząc są puzle. Już najmłodsze dzieci mogą korzystać z tego rodzaju rozrywki, oczywiście po odpowiednim doborze właściwej układanki. Ta forma rozrywki dzieci jest bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, a zyskuje uznanie na całym świecie.

Moje pierwsze puzzle z Rewolucja.co.uk, to świetny sposób na ćwiczenie u dziecka spostrzegawczości, skupienia uwagi, cierpliwości, koordynacji ruchowej, czy w końcu dążenia do celu. Układając puzle dziecko rozwija wzrok, dotyk, a radość sprawiona ukończeniem zadania jest zawsze nie do opisania.

Dziś znalezienie odpowiednich puzli dla dziecka nie jest trudne. Oferują je wszystkie sklepy z zabawkami, a znaleźć je możemy również w księgarniach, kioskach, czy nawet na poczcie.

Stopień trudności ułożenia zależy od wieku dziecka. Najmłodsze dzieci układają puzzle składające się z kilku dużych elementów. Te starsze poradzą sobie z mniejszymi, których automatycznie jest więcej, te jeszcze starsze z całkiem malutkimi, gdzie w zestawie może być aż kilkaset sztuk. Dzięki edukacyjnym aspektom puzzli, dziecko może poznawać historię i kulturę Wielkiej Brytanii, czy uczyć się języka.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.