Uwolnij kolory Wielkanoc – baw się kolorami

Kiedy Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami, cieszą się i mali i duzi. Niezależnie od wierzeń w zmartwychwstanie Chrystusa, można poczuć niesamowity klimat Wielkiej Nocy, pójść z koszyczkiem do kościoła czy oblać kogoś wodą w śmigus dyngus.

Uwolnić radość i kolory na Wielkanoc

Większość dzieci uwielbia prace plastyczne i kolorowanki. Ostatnio bardzo modne stały się kolorowanki, w których do uzyskania pięknych obrazków nie trzeba używać kolorowych kredek, a jedynie pędzelka z wodą. To dla dzieci niczym magia – nie używają kredek, a jedynie przezroczystej wody, a mimo tego, po machnięciu pędzelkiem, pojawia się piękny, kolorowy obrazek. Wiele dzieci i rodziców jest zachwyconych tymi kolorowankami – Uwolnij kolory Wielkanoc (link).

Sens Wielkiej Nocy i zrozumienie tego sensu przez dzieci

Wielkanoc to w tradycji polskiej czas szczególny i warto od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom wagę tego święta – najważniejszego święta w religii chrześcijańskiej. Przeżywanie pamiątki ostatniej wieczerzy, drogi krzyżowej, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa pomoże zrozumieć sens Wielkiej Nocy. Jednak do dzieci mocno przemawiają obrazy, a tych nie brakuje w Uwolnij kolory Wielkanoc, zatem można bardzo polecić dzieciom tę pozycję. Dobrze, jeżeli w kolorowanki zaangażują się rodzice, nie pozostawiając dzieci bez słowa, ale na bieżąco tłumacząc i wyjaśniając symbolikę wielkanocnych jaj, palm czy krzyża.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.