Urokliwe ściany w dziecięcym pokoju – jak je stworzyć?

Dekorowanie dziecięcego pokoju to zazwyczaj wspólny wysiłek rodzica i dziecka. Maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie podjąć wszystkich decyzji, jednak jednym z elementów, które z pewnością można pozwolić mu wybrać są plakaty do pokoju dziecięcego.

Nietuzinkowa ozdoba ścienna do każdego lokum dziecka

Jeśli ściany w dziecięcym pokoju nie są w żaden sposób zdobione, można zdecydować się na nadanie im bardziej indywidualnego charakteru z pomocą plakatów do pokoju dziecięcego. Warto w tym zakresie zezwolić dziecku na zachowanie choćby częściowej autonomii – to pozwoli mu poczuć się potrzebnym i jednocześnie sprawi, że stworzone zostanie wnętrze w pełni odpowiadające na potrzeby jego mieszkańca.

Jeśli dziecko jest zbyt małe na podjęcie w pełni świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej elementów wyposażenia – warto dać mu możliwość wyboru spośród opcji uprzednio zweryfikowanych przez rodzica. W ten sposób można uniknąć nieestetycznych lub niepasujących do pomieszczenia obrazków.

Plakaty do pokoju dziecka – ile, jakie?

Odpowiedni rozmiar plakatów jest bardzo istotną kwestią, podobnie zresztą jak ich ilość. Brak dopasowania w tym zakresie stworzy nieprzyjemne lub nieestetyczne wrażenie, którego z pewnością lepiej uniknąć.

Można przyjąć, że w pokoju o średniej powierzchni 10m2 swobodnie zmieszczą się 2-3 plakaty o wymiarach około 50×70. O ile mniejsza ilość nie zrobi różnicy, to większa – może dać nieco przytłaczające wrażenie i sprawić, że przebywanie w pomieszczeniu będzie dyskomfortowe. Poznaj plakaty na stronie https://www.galeriaplakatu.com/do-pokoju-dzieciecego

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.