Bezpieczne gryzaki dla maluchów

Gryzaki dla dzieci są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy tylko maluchom zaczną wyrzynać się pierwsze ząbki. Rodzice, którzy mają małe dzieci doskonale wiedzą, jak ciężki jest to okres zarówno dla nich, jak i dla ich pociech – ból, swędzenie i inne dolegliwości przy tym towarzyszące potrafią być bardzo uciążliwe, dlatego też z pomocą bardzo często przychodzą profesjonalne, solidne i niezwykle bezpieczne gryzaki. Jakie modele najlepiej się sprawdzają?

Gryzaki dla dzieci – od pierwszych dni życia

Gdy tylko maluch zacznie obserwować swoje otocznie i zauważa pierwsze, proste przedmioty, jest to dobry czas, by wyposażyć go w swoje urocze i ciekawe gryzaki. Gryzaki dla dzieci, które można znaleźć w sklepie MrBobas przybierają wiele ciekawych kształtów. Rodzice bardzo chętnie kupują jednak te najprostsze, najbardziej klasyczne gryzaki, które mają dość spokojne, przyjemne kolory.

Hit wśród gryzaków

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się gryzak – grzybek. Taki gryzak wykonany jest z całkowicie bezpiecznego i miłego w dotyku silikonu, którego nie przegryzie nawet maluch, gdy pojawią się już pierwsze ząbki. Jest on wyposażony w niewielką nóżkę oraz kapelusz (na wzór grzybka), na którym znajdują się dwa dodatkowe odstające elementy, które nieco przypominają kształtem pierś mamy. Taki gryzak jest nie tylko poręczny, ale i doskonale sprawdza się w buzi malucha. Można nim bowiem delikatnie masować dziąsła.

Jakie gryzaki najlepiej sprawdzają się u dzieci?

Rodzice, którzy chcą kupić swojemu maluchowi bezpieczną, dobrą jakościowo i solidnie wykonaną zabawkę, która jednocześnie sprawdzi się w okresie wychodzących ząbków, powinni zwrócić uwagę na wiele właściwości. Producenci gryzaków tworzą bowiem specjalne gryzaki uspokajające, pobudzające, łagodzące ból przy wychodzeniu zębów, gryzaki – zabawki oraz wiele, wiele innych. Wiele z nich posiada naprawdę interesujące, ciekawe kształty, które zachwycają maluchy od pierwszego wejrzenia. Ważne jest bowiem, by kształt takiego gryzaka nie był za bardzo wymyślny i skomplikowany, tak by dziecko bez problemu mogło samodzielnie chwycić w swoje małe rączki. Nie bez znaczenia jest także kolor takiego gryzaka, gdyż dziecko na początku nie rozróżnia pełnej gamy kolorów. Najlepiej więc postawić na takie barwy jak biel, czerń, czerwień czy zieleń. Każdy rodzic obowiązkowo musi pamiętać, by dokładnie wyparzyć taką zabawkę przed podaniem jej dziecku. Szczególnie gryzaki trzeba bardzo często wyparzać we wrzątku, by buzia malucha nie miała kontaktu z dodatkowymi bakteriami.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.