Komiksy popularne kiedyś i dziś – czyli jakie książki rysunkowe wciąż pozostają popularne?

Od wielu lat komiksy cieszą się dużą popularnością wśród wszelkiego rodzaju książek. Na sklepowych półkach ciągle pojawiają się zupełnie nowe serie dobrze znanych autorów, a mimo to na topie ciągle utrzymują się komiksy, których powstanie pamiętają nasze mamy i babcie. Czemu stare komiksy zawdzięczają tak dużą popularność? Dlaczego warto czytać komiksy z dzieciństwa naszych mam i babć? O czym dawniej powstawały najpopularniejsze opowieści? Czy warto czytać je swoim dzieciom? Oto kilka interesujących faktów.

Najpiękniejsze komiksy i książki dawnych lat.

Wśród bibliotek i księgarni do dziś znaleźć można mnóstwo komiksów https://egmont.pl/komiksy – zarówno polskich jak i zagranicznych, które powstały nawet pod koniec pierwszej połowy XX wieku. Dlaczego wciąż książki te cieszą się tak dużą popularnością? Z całą pewnością jednym z czynników na to wpływających jest ich fabuła – niezmiennie intrygująca od wielu lat. 

„Kajko i Kokosz” – czyli jedno z najpopularniejszych dzieł Janusza Christy, to wciągająca opowieść o dwóch słowiańskich wojach zamieszkujących gród Mirmła – kasztelana. Ich najwięksi i odwieczni wrogowie to Zbójcerze – źli rycerze pod komendą Hegemona i Kaprala. Od wielu lat przygody Kajko i Kokosza cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a powstawanie tej serii pamiętają już nasze babcie i mamy.

Kolejna przygodowa, rysunkowa opowieść, czyli „Tytus, Romek i A’Tomek” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego o pseudonimie „Papcio Chmiel” to do dziś nieśmiertelny komiks, który uwielbiają wszystkie dzieci. Jego pierwsze książkowe wydanie ukazało się już w 1966 roku, a od roku 1957 opowieści pojawiały się w młodzieżowych gazetach. 

Dlaczego warto czytać dzieciom komiksy z dawnych lat?

Książki, na których wychowywały się nasze mamy i babcie, to jedne z najpiękniejszych książek wszechczasów. Ich wyjątkowe, zabawne i interesujące fabuły doskonale wpływają na dzieci dodając im pogody ducha i radości. Jednocześnie samodzielne czytanie komiksów już od małego doskonale pobudza wyobraźnię i pozwala dzieciom wciągnąć się w ciekawe historie z życia ulubionych bohaterów.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.