Kokon niemowlęcy – jak wybać?

Przyszli rodzice bardzo często stają przed wieloma wyborami dotyczącymi wyprawki dla noworodka. Z każdej strony dobiegają do nich informacje, często sprzeczne ze sobą, co jest potrzebne maluszkowi i rodzicom, a co zupełnie się nie sprawdzi. Oczywistym jest, że ilu rodziców (i maluchów) tyle opinii i u każdego może sprawdzić się coś innego, jednak są pewne elementy wyprawki o których można mówić w kategoriach „hitów wyprawkowych”. Oprócz podstawowych artykułów typu ubranka, wózek, łóżeczko itp. warto zwrócić uwagę na jeden z takich hitów, a mianowicie kokon niemowlęcy. Ten niepozorny i nie wszystkim rodzicom znany produkt może szybko stać się ulubionym miejscem maluszka i ulubionym elementem rodziców.

Czym jest kokon niemowlęcy?

Wielu przyszłych rodziców pewnie zadaje sobie pytanie czym właściwie jest kokon niemowlęcy? Otóż jest to mięciutkie i miłe gniazdko, które stwarza maluszkowi bezpieczne i komfortowe warunki do spania, dając mu namiastkę tego co zna z brzucha mamy. Małe dzieci z reguły lubią być otulane, co pozwala im na spokojny sen i zmniejsza stres. Przed porodem miały ciepłe i ciasne miejsce, nic więc dziwnego, że nie chcą spać same w stosunkowo dużym łóżeczku niemowlęcym. Gniazdko niemowlęce może być stosowane w łóżeczku dziecięcym, a także w łóżku rodziców czy na dywanie. Wyższe, miękkie obrzeża zapobiegają wypadnięciu dziecka z łóżka. 

Jak wybrać gniazdko niemowlęce?

Na rynku jest naprawdę wiele różnych kokonów niemowlęcych. Decydując się na zakup przyszli rodzice stają przed wachlarzem produktów różniących się ceną, firmą, materiałem i kolorystyką. Na kilka aspektów warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza jeżeli wybrany produkt ma być w pełni bezpieczny i komfortowy dla malucha. Kwestia koloru czy wzorów to kwestia indywidualna, podobnie jak cena, jaką rodzice są w stanie zapłacić. Warto jednak przyjrzeć się z jakich materiałów wykonany jest kokon. Dobrze, aby był wykonany z naturalnych materiałów, typu bawełna czy bambus. Na rynku można znaleźć też kokony wykonane z miękkiego polarku, jednak jest to syntetyczny materiał, co może np. zwiększać potliwość. Drugą istotną kwestią, aby materiały, z których wykonano produkt miały niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, świadczące o jakości materiału, a także o braku niebezpiecznych substancji chemicznych. 

Jeżeli rodzice spodziewają się większego noworodka lub planują korzystać z kokonu nieco dłużej warto wybrać kokon nieco większy. Z reguły są one regulowane za pomocą sznureczków, dzięki czemu początkowo można korzystać z mniejszego rozmiaru a w miarę wzrostu dziecka powiększać gniazdko.

Podsumowując, kokon niemowlęcy z szumisie.pl to element wyprawki, który sprawdzi się u większości maluszków. Stanowi bezpieczne miejsce, w którym maluszek może spokojnie spać, podczas gdy rodzic będzie mógł ugotować obiad czy po prostu odpocząć. Kokon umożliwia także spanie dziecka w łóżku rodziców, gdyż stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie przed przypadkowym przygnieceniem dziecka, co jest częstą obawą młodych rodziców. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.