Jak wybierać koszulki niemowlęce – porady

Zarówno świeżo upieczeni rodzice, jak i ich najbliższa rodzina, zanim zaczną kupować ubranka dla niemowlęcia, powinni zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Na co zwracać szczególną uwagę, kupując koszulki niemowlęce? O czym warto wiedzieć?

niemowlak w bluzce

Materiały przyjazne dla skóry

Przede wszystkim wrażliwa skóra niemowlęcia nie powinna być narażona na kontakt z materiałami z włókien sztucznych. Nawet niewielkie domieszki takich włókien, jak poliester, akryl czy poliamid sprawiają, że materiał staje się nieprzewiewny i nie odprowadza wody, co w praktyce oznacza, że skóra nie może oddychać ani odprowadzać potu. U niemowląt może to wywoływać podrażnienia oraz wysypki. Bluzki niemowlęce powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna i len. Oba te włókna oddychają i odprowadzają pot, a także dobrze znoszą częste pranie, odplamianie i ogólnie intensywne użytkowanie, na które są narażone koszulki niemowlęce.

Rozmiary i zapięcia

Ponieważ rozmiarówka koszulek niemowlęcych może różnić się w zależności od producenta, rozmiar koszulki niemowlęcej zawsze należy dobierać na podstawie dokładnych wymiarów dziecka. Właściwy rozmiar jest bardzo ważny, podobnie jak odpowiedni krój. Koszulka niemowlęca musi bez problemu przechodzić przez głowę dziecka, być z łatwością wkładana i zdejmowana. Wymaga to albo specyficznego kroju z szerokim dekoltem, albo zastosowania rozpięć. W tym drugim wypadku należy zastanowić się, czy zapięcie nie będzie gniotło ani w inny sposób przeszkadzało niemowlęciu. Podobnie ma się sprawa z innymi ozdobnymi elementami bluzek niemowlęcych – jeśli chodzi o wygodę dziecka, która przecież jest tu priorytetem, najlepszy jest jak najprostszy krój z niewielką ilością szwów.

Sprawdzony producent

Szukając bluzeczek na co dzień czy nocnej koszulki niemowlęcej, warto zwrócić się do znanego nam, już sprawdzonego producenta odzieży dziecięcej. My ze swojej strony polecamy Waszej uwadze koszulki i bluzki niemowlęce z My Basic, które nie dość, że wyprodukowane zostały w Polsce z dobrej jakości materiałów, to jeszcze posiadają fantastyczny design i kolorystykę. Z uwagi na szczególne potrzeby niemowląt, na ich ubraniach nie warto oszczędzać – powinny być wysokiej jakości, zarówno pod względem wykonania, jak i materiałów.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.