Czytnik ebook vs tablet – co warto wybrać do czytania?

Sposoby czytania zmieniły się i chociaż jest wielu, którzy bronią fizycznej książki, są ludzie, którzy przestawili się na książki cyfrowe i debatują nad wyborem czytnika ebook lub tabletu do czytania, ale jakie są różnice? Dziś powiemy Ci o tym. 

Zalety i wady czytnika ebook

Prawda jest taka, że jest to urządzenie cyfrowe, które najlepiej odtwarza doświadczenie czytania papierowej książki czytając ebook. Ekrany czytników nie posiadają takiego samego wyświetlacza, jak telefony, czy tablety, dlatego bez względu na to, pod jakim kątem czytasz, zawsze będziesz wyraźnie widział litery i, co bardzo ważne, nawet jeśli czytasz na świeżym powietrzu, będziesz mógł to robić bez żadnych problemów, ponieważ ekran nie wytwarza odbić.

Kolejną z najważniejszych zalet czytników  jest to, że zużywają one bardzo mało energii baterii i można z nich korzystać tygodniami bez konieczności ładowania, a ponieważ urządzenia te wykonują tylko jedną funkcję, nie zużywają prawie żadnych zasobów. Ponadto, pojemność jest kolejnym punktem przemawiającym na ich korzyść, ponieważ pozwalają one nosić dużą bibliotekę książek w kieszeni. Aspekty takie jak ich wymiary i niewielka waga są również pozytywnymi cechami, ponieważ pozwalają czytać ebooki wszędzie i zabierać je ze sobą, gdziekolwiek jesteś. 

ebook

Zalety i wady tabletu

Tablety to obok smartfonów kolejne z urządzeń, które w ostatnich latach przeszły największą ewolucję i zyskały największą akceptację. W przeciwieństwie do czytników ebooków, ich ekran nie został zaprojektowany w celu ochrony wzroku i będą się na nim pojawiać odbicia, jeśli zdecydujesz się czytać na ulicy. Ma to jednak bardzo ważną zaletę: dzięki tabletowi możesz czytać książki z obrazkami i komiksy bez utraty ani jednego niuansu koloru, a jeśli wolisz czytać na dużym ekranie, lepiej jest użyć tabletu, ponieważ wymiary czytników są mniejsze.

Bez wątpienia, jeśli zamierzasz używać tabletu do czytania bardzo sporadycznie, wybierz go zamiast czytnika ebooków, ponieważ pozwoli Ci on również wykonywać inne zadania, takie jak surfowanie po Internecie, korzystanie z aplikacji, granie w gry, a nawet robienie zdjęć. Co więcej, jeśli czytasz przez krótki czas, twoje oczy nie odczują żadnego dyskomfortu ani zmęczenia. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.