Jak skomponować stój galowy dla dzieci?

Zakończenie roku szkolnego to wielkie święto dla każdego ucznia, po którym rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Dlatego obowiązkowe jest odpowiednie ubranie, które podkreśli doniosły charakter tego wydarzenia. Na co zwracać uwagę przy komponowaniu stroju galowego dla dziecka?

eleganckie ubrania dziecięce

Strój dla chłopca

Wielu rodzicom skomponowanie eleganckiego stroju na zakończenie szkoły sprawia niemałą trudność. Jego zakupu nie warto odkładać na ostatnią chwilę, gdyż tuż przed samym zakończeniom roku w sklepach odzieżowych możemy już nie znaleźć interesujących nas rozmiarów. Warto też dowiedzieć się, jakie dana placówka stawia wymagania w sprawie ubrania galowego na uroczystości szkolne.

Jeżeli chodzi o chłopców, to na strój galowy dla dzieci standardowo składają się ciemne spodnie garniturowe oraz koszulka w kolorze białym lub jasnoniebieskim. Dopuszczalne są też ciemne spodnie dżinsowe bez dodatkowych zdobień czy naszywek.

Kreacja galowa dla dziewczynki

W przypadku dziewczynek mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą jest komplet składający się z granatowej spódniczki i białej bluzki. Jest to klasyczny, najczęściej wybierany zestaw na zakończenie roku szkolnego. Można również zdecydować się na strój, jakim jest sukienka galowa dla dziewczynki. Jeżeli zapowiada się chłodniejszy dzień, można uzupełnić go o cienkie rajstopki w białym lub cielistym kolorze. Kreację dobrze jest dodatkowo przyozdobić dodatkami typu opaska lub kwiatek, który można przypiąć do bluzki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Komponując strój na zakończenie roku szkolnego, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału uszyte zostało ubranie. Należy pamiętać, że czerwiec to dość ciepły miesiąc, dlatego warto celować w przewiewne, naturalne tkaniny. Ważny też, aby nie krępowały one ruchów dziecka.

Co się zaś tyczy obuwia, to mogą być to lakierki lub balerinki w przypadku dziewczynek, oraz pantofle w przypadku chłopców. Coraz częściej tego typu obuwie zastępuje się jednak adidasami lub zwykłymi trampkami. Elegancki strój na zakończenie szkoły powinien nie tylko ładnie się prezentować, ale być również wygodny.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.