Bezpieczeństwo i nauka

huśtawka niemowlęcaKiedy dziecko jest bardzo niespokojne i ciężko odwrócić jego uwagę od łez, wówczas do akcji powinna wkroczyć huśtawka dla niemowlaka.

Podczas marudnych chwil niemowlęcia idealnie sprawdzi się właśnie bujanka, w której dzieci niemal natychmiastowo uspokajają się i ładnie bawią, a rodzice – mogą odetchnąć z ulgą. Huśtanie się dzieci pozwala rodzicom na spełnienie innych domowych obowiązków bez obaw o pociechę, która – bezpieczna – bawi się z wielkim uśmiechem na twarzyczce. W zależności od charakteru dziecka, często pozostają one w huśtawce od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a często nawet i dłużej. Zabawka często zawiera w sobie równocześnie huśtawkę, bujankę oraz matę interaktywną, która – po naciśnięciu przez dziecka odpowiednich guziczków – wydaje z siebie różne dźwięki i odgłosy. Jest ona dzięki temu praktyczna, a także poprzez zabawę uczy, a niemowlak poznaje nowe dla siebie melodie i odgłosy.

Elektryczne huśtawki zajmują dzieci na dłuższą chwilę, a niektóre z nich – uczą stawiania pierwszych kroków w ich życiu. Są one zaprojektowane tak, by dzieci mogły w nich spędzać swój czas bez obaw o defekty kręgosłupa czy bóle związane z długim przebywaniem w huśtawce; większość z nich polecana jest przez ortopedów.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.