Nosidło zamiast wózka – czy warto?

Kiedyś nie było żadnych wątpliwości co do tego, gdzie powinno znajdować się dziecko podczas spaceru. Niemowlęta wożone były w głębokich wózkach, a dzieci nieco starsze w wózkach sportowych. Dzisiaj jednak, wybór jest o wiele większy, przez co coraz częściej można spotkać rodziców bez wózków.

Nosidło wygodniejsze od wózka

nosidło ergonomiczne do noszenia niemowląt

Jak się okazuje, wielu rodziców jest zdania, że nosidło dziecięce jest zdecydowanie wygodniejsze niż wózek. Chodzi tutaj o wygodę rodzica, który nie jest zmuszony do tego, aby przez kilka godzin pchać przed sobą często ciężki wózek. Ponadto, duże znaczenie ma zapewne również to, że trzymając dziecko w nosidle ma się wolne obie ręce. Dzięki temu można wziąć ze sobą torbę z niezbędnymi w opiece nad dziećmi przyborami. Poza tym, rodzic będąc na spacerze z dzieckiem ma możliwość załatwić różne swoje sprawy, czy też zrobić zakupy. Wszystko dzięki temu, że po pierwsze ma wolne ręce, a po drugie na przykład przed wejściem do jakieś instytucji nie musi myśleć o tym co zrobić z dzieckiem i gdzie zostawić wózek, aby nikt go nie ukradł.

Nosidło ergonomiczne – korzyść dla dziecka

Okazuje się, że nosidło może być korzystne nie tylko dla rodzica, któremu jest wygodniej, ale również dla dziecka. Nie ma wątpliwości, że nosidła ergonomiczne zapewniają dziecku całkowitą wygodę. Dzięki temu czuje się ono na spacerze dobrze. Ponadto, będąc w nosidle maluch jest cały czas przytulony do rodzica co sprawia, że czuje się całkowicie bezpiecznie. Dziecko nie odczuwa zwykle tego bezpieczeństwa w tak dużym stopniu będąc w wózku, w którym jest jednak zdecydowanie oddalone od swojego opiekuna.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.