Rodzaje chust do noszenia dzieci

Chusta do noszenia dziecka to produkt, który stopniowo zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród polskich matek. Jeszcze kilkanaście lat temu na ulicach rodzimych miast i miasteczek ze świecą można było szukać pań noszących swoje pociechy w specjalnych tkanych chustach. Z takim stanem rzeczy związanych było wiele mitów na temat tego, że chusta może wyrządzić poważne szkody dla zdrowia dziecka. Na szczęście świadomość dotycząca tego rozwiązania stale rośnie. I bardzo dobrze, gdyż dobrze dobrana i umiejętnie zawiązana chusta to nie tylko rozwiązanie całkowicie bezpieczne lecz również i bardzo praktyczne – nosząc dziecko na brzuchu czy na plecach ma się obydwie ręce wolne! Dziecko z powodzeniem w chuście można nosić zarówno na co dzień, idąc na przykład do sklepu na zakupy, jak i podczas rodzinnych wycieczek do lasu czy w góry, choć w tym ostatnim przypadku, ze względów praktycznych lepiej może sprawdzić się nosidełko.

Rodzaje dostępnych chust do noszenia dziecka

Na polskim rynku dominują trzy rodzaje chust dziecięcych – elastyczne, tkane i kółkowe. Każdy z wymienionych produktów posiada zarówno swoje wady jak i zalety. Warto zapoznać się z opisami poszczególnych chust ze sklepu Lilitup, aby wiedzieć które najlepiej sprawdzą się na początek. Producenci prześcigają się w coraz lepszych rozwiązaniach, a ciekawe produkty w swoim asortymencie ma firma lennylamb.

Chusty elastyczne

Ten rodzaj produktów to najtańsze rozwiązania dostępne na rynku. Niestety za niską ceną stoi również zazwyczaj niezbyt wysoka jakość. Produkty tego typu nadają się do użytkowania w pierwszym okresie, gdy waga dziecka nie przekracza 6 kg.

Chusta tkana

Jest to o wiele bardziej trwałe rozwiązanie, które można stosować nawet do czwartego roku życia dziecka. Mocny splot tkaniny umożliwia wiązanie chusty na wiele sposobów.

Chusta kółkowa

Ten rodzaj chust jest również tkany, najczęściej splotem krzyżowym, jednak wyróżnia się tym, iż na końcach posiada metalowe kółka. Wymaga ona specjalnego sposobu wiązania.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.