Jakie powinny być buty do nauki chodzenia?

buty przeznaczone do nauki chodzenia

Pierwsze kroki stawiana przez malucha to duże przeżycie dla rodziców. Warto jednak pamiętać, aby nie przymuszać dziecka do zbyt szybkiego podejmowania prób chodzenia. Kiedy natomiast zacznie już ono chodzić, trzeba wyposażyć je w odpowiednie buty do nauki chodzenia.

Giętkie i stabilne buty do nauki chodzenia

Bez wątpienia, pierwsze buty dziecka powinny być bardzo stabilne. Oznacza to, że po prostu muszą one trzymać mocno stopę, aby dziecko nie doznało urazu. Trzeba się liczyć z tym, że maluch będzie się wywracał i wykręcał nogi, gdyż przecież kiedy uczy się chodzić, nie wie jeszcze dokładnie jak stawiać nogi. Buty do nauki chodzenia muszą więc być stabilne, aby uchroniły dziecko przed bolesnymi urazami. Powinny one przede wszystkim względnie mocno trzymać kostkę, w czym pomaga nieco wyższa cholewka.

Z drugiej strony, stabilność obuwia nie może wpływać na jego giętkość. Chodzi o to, aby obuwie wyginało się na różne strony. W przeciwnym wypadku, buty są sztywne, przez co dziecku jest bardzo niewygodnie i nie może swobodnie stawiać swoich pierwszych kroków. Wskazane jest więc kupno butów do chodzenia, które łączą stabilność z giętkością.

Rozmiar pierwszego obuwia dziecięcego

Niezwykle istotne jest, aby przed zakupem bucików dla dziecka odpowiednio zmierzyć jego stopy. Jest to istotne, gdyż właśnie na podstawie tego pomiaru wybiera się odpowiednie obuwie. Niestety, ale maluch nie jest w stanie powiedzieć rodzicowi, czy wygodnie mu w danym obuwiu. Jedyny sygnał jaki daje to płacz w sytuacji, gdy buty są o wiele za małe. Jednakże, wskazówki płynące od dziecka nie wystarczą, aby wybrać dokładnie dopasowane do nogi buty do nauki chodzenia.

Warto mieć na uwadze, aby pomiaru dokonać dokładnie i to na krótko przed dokonaniem zakupów. Stopy, jak zresztą całe ciało, u niemowlaków rosną bowiem bardzo szybko.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.