W jakie gry planszowe w UK warto grać?

Tradycyjne planszówki stają się w Wielkiej Brytanii coraz bardziej popularne. Sięgamy po nie, by powrócić pamięcią do dawnych czasów, do dzieciństwa spędzanego w kochanej ojczyźnie. Jakie polskie gry planszowe UK zapewniają mi rozrywkę?

Gry planszowe UK – polskie czy zagraniczne?

Pisząc o polskich grach planszowych, w które gramy w UK, mam na myśli nie tylko produkcji rodzimych wytwórców, ale też tytuły zagraniczne, przy jakich spędzało się godziny swojego dzieciństwa. Wśród nich liderem jest oczywiście Eurobuisness i różne rodzaje Monopoly.

W czasach młodości i dojrzewania godzinami graliśmy w nie z kolegami. Kiedy dziś, mieszkając w UK, sięgam do tych rozgrywek, przed oczami stają mi tamte lata. To świetny sposób na walkę z tęsknotą za ojczyzną.

Kupuję też polskie gry planszowe, które w UK są dostępne w wielu księgarniach. Polecam przede wszystkim tytuły pozwalające obcować z polską historią jak Husaria, Krzyżacy czy Cracoviana.

Dlaczego gramy w planszówki?

Sięgamy po taką formę rozrywki, bo jest to wspaniały sposób na sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa, na obcowanie z polską kulturą i tradycjami. To także wspaniała metoda integracji ze znajomymi oraz forma rozbudzania wyobraźni.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.