„Pędzące żółwie” – jak wciągnąć dziecko w świat planszówek

Każdy rodzic kilkulatka, planujący wzbudzenie w swoim dziecku zamiłowania do gier planszowych, powinien zainteresować się „Pędzącymi żółwiami”. Ta gra planszowa sprawia wrażenie bardzo prostej, wręcz banalnej – oto piątka żółwi w różnych kolorach bierze udział w wyścigu do mety, na której czeka na nie uczta z sałaty.

Ciekawe zajęcie dla kilkulatka

W zależności od losowanych i zagrywanych kart ruchu, ruchy na planszy wykonują żółwie w określonych kolorach. Czasem muszą się cofnąć, czasem gromadzą się w większej grupie na jednym polu, tworząc swoistą „żółwiową wieżę”, zawsze jednak po około 20 minutach rozgrywka zostaje rozstrzygnięta. Zasady gry są bardzo proste do przyswojenia, dlatego gra polecana jest już pięciolatkom, również ze względu na krótki czas rozgrywki. W czym tkwi jej sekret? Oto do samego końca rozgrywki gracze nie wiedzą, który z nich kieruje którym żółwiem. Mogą jedynie zgadywać, obserwując karty zagrywane przez graczy. Ten element blefowania sprawia, że gra świetnie się sprawdza również w gronie osób dorosłych. Pomimo swojej prostoty daje uczestnikom zaskakująco wiele radości i nie wywołuje u nikogo nudy.

Gra uwielbiana przez dzieci

Gra Pędzące żółwie zdobyła wiele nagród i odznaczeń w konkursach branżowych w różnych krajach, między innymi w Niemczech, we Francji i w Czechach. To idealna prosta i szybka gra rodzinna – w tej kategorii trudno jej cokolwiek zarzucić. To również świetny wstęp dla dzieci do fascynującego świata planszówek.

Ta fascynująca gra jest dostępna tutaj https://egmont.pl/Pedzace-zolwie,606275,p.html.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.